20. prosince 2009 - několik obrázků téměř ročního Rejska a jeho přátel.
Respect Rey Fitmin - 1 rok14. prosince 2009 - nové fotky dvou Dynek - Petra Pana a Pantera.
Toto spojení jsme zopakovali 13. listopadu 2009, štěňátka by se měla narodit v chovatelské stanici AKUMULATOR v polovině ledna, k odběru budou v měsíci březnu.
Pokud máte zájem o borderku z tohoto spojení, kontaktujte chovatelku Evu Loučkovou - tel. 603 888 362.2. listopadu 2009 - Dušičková větrná procházka v obrazech.
Respect Rey Fitmin - 10 měsíců

19. října 2009 - nové fotky krásných Arwinek. Pejsek Achilles stále čeká, kdo si pro něj do Budějovic přijede.8. října 2009 - Hrstka obrázků z návštěvy u oveček.
Pasení Lancelot + Rejsek
paseni
4. 10. 2009 - ZVOP 
Zkoušky vloh ovčáckého psa - Vysoký Újezd

Rejskovi bylo v září devět měsíců, což je minimální věk pro složení zkoušky ZVOP. Jelikož se zdá být pro pasení ovcí talentovaný, rozhodla jsem se ho na  zkoušku přihlásit. Byl moc šikovný, dle pokynů paní rozhodčí Mileny Topinkové, vodil po pastvině celé stádečko včetně berana a zkoušku se ctí splnil.
V sekci Videa je ke zkouknutí krátký záznam Lensíka a Rejska z jedné naší návštěvy u ovcí ve Vysokém Újezdě.
25. září 2009 - Několik fotek osmiměsíčního Rejska a obrázky ze srazu chovatelské stanice FITMIN
Respect Rey Fitmin - 8 měsíců, sraz Fitminů18. září 2009 - nová videa Alfíka, Fausti a Lense z MR ČR v agility v Žamberku.

co je nového...
Achilles
Achilles 
Na prodej je tento pejsek po Arwince a Lensíkovi.
Malý Achilles bydlí společně se svou maminkou u Českých Budějovic.
Zájemci kontaktujte prosím chovatelku - tel. 728 678 014.co je nového...
Goldík a Rejsek
2. ročník setkání majitelů štěňat
Chovatelské stanice FITMIN
6. září 2009

Loňské setkání fitminských border collií jsme s klukama bohužel prošvihli, ale to letošní jsme si už ujít nenechali. Parta lidiček z farmy Helvíkovice pro majitele svých štěňat připravila prima víkend se zábavným programem. Srazu jsme se díky závodění zúčastnili pouze v neděli a byl to moc zajímavý a příjemně strávený den v "rodinném kruhu".

Zároveň to byl Rejskův první  návrat do rodného hnízda a potkal se zde se svým bratrem Goldym a Rainbowem. Jak se ukázalo, oba chlapci Rejska značně přerostli, ale jemu to nijak náladu nezkazilo. V soutěžích, které jsme během dne absolvovali, si vedl velmi dobře a v překážkové dráze se mu podařilo v těžké konkurenci i zkušených závodních psů zvítězit. Lensík si také vedl poměrně dobře, jak nám bylo sděleno, kluci si v jednotlivých disciplínách navzájem svými výsledky pomohli a tak byla zvýhodněna kvantita nad kvalitou a oba společně získali v závodě Psí trojboj 2. místo.  To je jistě motivující informace do budoucnosti pro majitele dosud jen jednoho fitminího štěněte :-) Kromě soutěží proběhla také ukázka výcviku záchranářských psů a krátká, ale velmi užitečná přednáška o první pomoci našim čtyřnohým kamarádům.
 
Moc děkuji všem sympatickým lidičkám, kteří se podíleli na této skvělé akci a už teď se těšíme na další ročník!

Na fotce jsou zachyceni bráškové Goldík a Rejsek a jejich a také Lancelotova maminka Derby Fitmin.4. září 2009 - nové Rejsčí video z letních tréninků.10. srpna 2009 - nové obrázky třitýdenních Arwinek.2. srpna 2009 - Lensík je zbonitován a uchovněn. A také je otcem, více o jeho neplánovaných dětech najdete zde.

24. července 2009 - A ještě jedno album, tentokráte naše táborové obrázky. Nádherné záběry pořídil Ivan Růžička. Ivane moc velké díky za opravdu zcela mimořádné momentky!
Konečně jsem napsala článek o letošním dvorském táboře, viz. níže. Byly to moc prímovní tři týdny, díky za ně všem všem!!!
Tábor Dvůr Králové 2009

22. července 2009 - Rejsek má nové album! Autorem překrásných fotografií z dvorského tábora je Martin Hurdálek. Martin je profesionální fotograf, náš dlouholetý kamarád a mimořádně pohodový člověk. Pokud sháníte někoho, kdo by vám zhotovil kvalitní fotografie čehokoli, neváhejte a koukněte na Martinovy stránky.
Šestiměsíční Rejsek a jeho kamarádico je nového...
tabor
1. 7. - 17. 7. 2009 - TÁBOR AGILITY - Dvůr Králové nad Labem

Tábor jsme pořádali s Pavlem Koškem opět v areálu Psího útulku Nový svět. Pro velký zájem to byly tentokrát tři pětidenní turnusy a mezi nimi, ve volnou sobotu, jsme uspořádali závody agility. Panovaly mírné obavy, zda tento tréninkový maratón zvládneme. Kupodivu jsme ani ke konci tábora necítili příliš velkou únavu, což je možným příslibem do budoucna - počet turnusů nemusí být konečný :-).

Program byl shodný s předchozími lety. Kromě dvoufázového výcviku agility vždy v úterky a čtvrtky zpestřovaly vyžití psů obrany s Martinem Antonínem. Jen zřídka byli zúčastnění psi svými majiteli ponecháni stranou s odůvodněním, že se obranám nevěnují a nemají to ani v budoucnosti v úmyslu. Po shlédnutí obran v Martinově pojetí každý rychle pochopil, že tohle je trošku něco jiného, než si obvykle veřejnost pod pojmem obrany představuje. Martin si se psy hraje, buduje jim sebedůvěru a zápal pro hru. Bylo krásné vidět, jak i nováčci v tomto sportovním odvětví postupně začínají objevovat své možnosti a s čím dál tím větším zápalem propadají své vrozené lovecké vášni.

Agilitní výcvik probíhal ve čtyřech družstvech po 5 - 8 účastnících, rozdělených podle výkonnostních kategorií. Musím říct, že letos se ve Dvoře sešla opět senzační skupina lidí milující agility a své psy, a děkuji všem za skvělé chvíle i ponaučení, kterých se mi jejich prostřednictvím dostalo. Byl to překrásně strávený dovolenkový čas, plný silných zážitků a neopakovatelných chvil.

Mé díky patří také vyznavačům pasení ovcí, kteří nás s kluky vzali několikrát během tábora na pasení do Horního Újezda. Zde pod oborným vedením Bořika Šimka si všechny mé borderky užily své prapůvodní poslání - manipulaci s ovcemi. Svou ovčáckou premiéru si zde odbyl i malý Rejsek, pro jehož otce je pasení ovcí hlavním povoláním.Velký dík patří Martinu Antonínovi a Danči Hoblové, kteří se o nás po celý čas ve Dvoře vzorně starali. Třetí turnus detailně zachytil a nádhernými fotografiemi navždy  zdokumentoval vynikající fotograf Ivan Růžička (viz. obrázková příloha). Tyto a mnohé další jeho táborové fotografie časem naleznete zde, fotografie z prvního a druhého turnusu, jejichž autorem je Pavel Košek, jsou zde.
 23. června 2009 - přidáno Rejsčí video z letošního borderčího mistrovství na Rozkoši.11. června 2009 - nové fotky šestitýdenních Dynek.1. června 2009 - nové obrázky překrásných měsíčních Týnek. Jeden pejsek dosud čeká na své páníčky, takže jestli sháníte štěňátko po pracovních a zároveň pohledných a výstavně velmi úspěšných rodičích, volejte chovatelce - tel. 731 459 142.


26. května 2009 - Dynkám jsou tři týdny, fotky z jejich první návštěvy venku jsou zde.

25. května 2009 - Rejskovi bylo pět měsíců
Respect Rey Fitmin - 5 měsíců17. května 2009 - nové obrázky třitýdeních Týnek.14. května 2009 - nové fotky malých Dynek.

29. dubna 2009 - dnes se Dyně a Alfíkovi narodilo 6 štěňátek. Jsou to dva pejsci a čtyři fenečky. Fotky dvoudenních štěňátek najdete zde.

26. dubna 2009 - máme fotky a jména malých krásných Týnek.
Nové obrázky ze života štěňátek přišly také od Sašenek.23. dubna 2009 - Týnce a Faustíkovi se narodilo pět štěnátek. Jsou to tři fenečky a dva pejskové. Případní zájemci neváhejte a kontaktujte chovatelku.
Týnčiny webové stránky najdete zde

22. dubna 2009 - Nové fotky čtyřměsíčního Reysíka a jeho přátel
Respect Rey Fitmin - 4 měsíce18. dubna 2009 - Nová fota měsíčních Sašenek. Všechny jsou již zadány.
Každým dnem očekáváme narození štěňátek ze spojení Týnka x Faustík.8. dubna 2009 - Malým Sašenkám budou zakrátko tři týdny. Volní jsou dva chlapci a dvě holčičky. Případní zájemci volejte 777 960 998 nebo pište na email: jankovai@email.cz

Všechny Nastěnky i Betynky jsou již ve svých nových domovech. Přejeme jim hodně zdraví a šťastný a aktivní borderčí život!30. března 2009 - fotky tříměsíčního Reysíka a jeho kamarádů v zapadajícím slunci
Tříměsíční Respect Rey Fitmin a jeho kamarádi27. března 2009 - Betynky mají nové fotky se jmény.
Nové video z návštěvy malých Nastěnek.
Sašenky čekají na své páníčky, zájemci najdou informace a fotky se jmény zde.20. března 2009 - Reysíka a ostatní černobylky fotily v Horce Martina Binarová a Jana Lejsková. Děvčata moc děkuji za překrásné záběry!!!
Respect Rey Fitmin - 11 týdnů

18. března 2009 - Faustově dceři Saši a našemu Alfíkovi se narodilo pět štěňátek. Jsou to tři děvčata a dva chlapci. Na sonu štěňátka vidět nebyla, naše radost z tak milého překvapení je mimořádná. Už máme fotky štěňátek!

17. března 2009 - nás zastihla skvělá zpráva, Faustem nakrytá Týnka čeká štěňátka, narodit by se měla kolem 20. dubna.9. března 2009 - Přišly nám obrázky malých Betynek.
Jedna z borderčích slečen je dosud nezadaná, informace na Betynčiných domovských stránkách: www.rencinranc.unas.cz

8. března 2009 - Měsíční Nastěnky navštívil a vyfotil náš kamarád Martin Hurdálek. Jeden pejsek je ještě volný, jeho foto a fotky sourozenců jsou k vidění zde5. března 2009 - Reysík má svou vlastní stránku a také fotoalbum z první procházky
Respect Rey Fitmin - 10 týdnů

2. března 2009 - se naše smečka rozrostla o nového člena - je jím štěně border collie Respect Rey Fitmin zvaný Reys. Maminkou je Derby Fitmin a otec je hnědobílý pracovní pes importovaný do Německa z USA - Rising Sun Spot at narrow lane.
Než bude mít Reisík svou vlastní stránku, můžete se na něj podívat také zde27. února 2009 - přidána nová sekce Videa a Lensíkovo video z listopadových závodů v Horce

24. února 2009 - další návštěva ve Štěnátkově - Nastěnky mají 24 dní, fotky z návštěvy k vidění zde
Pes roku 2008 22. února 2009 - na výroční členské schůzi Klubu agility ČR, která se tentokrát konala
v jičínském kulturním domě, si Alfík převzal pohárek za 2. místo v soutěži Pes roku 2008.
Ani ostatní hoši nedopadli špatně:  z celkem 337 psů kategorie Large se Faust umístil na 19. místě a teprve od listopadu závodicí Lancelot na 147. místě.

Soutěž byla vypsána poprvé v roce 2006, tehdy získal Alfík třetí místo (jen o pár bodů za Faustem, který byl o pouhý jeden bod druhý!). V roce 2007 tuto soutěž Alf vyhrál.
Svým letošním umístěním tak získal do sbírky všechna možná ocenění ze stupňů vítězů.

Obdobně je tomu i s jeho trofejemi z Mistrovství České republiky v agility.
V roce 2006 byl druhý v družstvech, v roce 2007 třetí v jednotlivcích a v loňském roce získal první místo.
 

14. února 2009 - na Svatého Valentýna přišla skvělá zpráva, Betynce a Faustíkovi se narodilo 6 štěňátek,
rovnováha v přírodě je zachována, jsou to 2 pejskové a 4 fenky. Fotky jednodenních štěňátek jsou zde

12. února 2009 - Návštěva ve Štěnátkově - 12 denní Nasťata jsou k vidění zde1. února 2009 se Nastěnce a Faustíkovi narodilo 6 štěňátek, tentokrát je pohlaví zastoupeno přesně opačnými poměry.
Máme 4 kluky jako buky a 2 líbezná děvčata.
Fotky jednodenních štěňátek jsou zde
A ještě jedna Fastíkova nevěsta - Bety Sen Pastýřů
Bety Sen Pastýřů byla nakryta Faustem dne 16. prosince 2008.
Tato borderčí slečna má podobnou povahu jako Faustík a stejně lehce a samozřejmě skládá jednu zkoušku za druhou.
Zájemci o štěňátka mohou navštívit Betynčiny domovské stránky: www.rencinranc.unas.cz


Dne 1. prosince 2008 přijela za Faustíkem jeho nevěsta Nastěnka - Glamour Girl Gasko Prim
Zopakuje se tak spojení, z kterého se narodilo šest pro práci zapálených borderek.
Zcela výjimečně dopadlo u tohoto vrhu vyšetření kyčlí - všech pět osnímkovaných štěňat získalo hodnocení 0/0.
Bude to Béčkový vrh chovatelské stanice Sub Tilia, pokud byste tedy měli zájem o štěňátko, volejte 774 364 152.
Fotky již dospělých sourozenců z Áčkového vrhu jsou k náhlednutí zde


"Aktuality" z roku 2008 "Aktuality" z roku 2007 "Aktuality" z roku 2006