TRÉNINKY AGILITY V NÁCHODĚ

Tréninky ve skupině maximálně pěti účastníků probíhají podle počasí na našem cvičáku od března 2017 (v zimě trénujeme v jezdecké hale).
Najdete nás na Lipí, z návsi směrem na Jiráskovu chatu ( GPS 50°24'07.7"N 16°10'56.1"E)
Na jaře bude otevřen nový kurz pro začátečníky, trénovat se bude podle dohody, možné jsou dopolední i odpolední hodiny.

K dispozici je kompletní parkúr certifikovaných překážek, cvičí se na travnaté ploše o předepsaných rozměrech 20 x 40 metrů.
Tréninky jsou určeny jak zájemcům o aktivní závodní kariéru, tak i "hobbistům", kteří hledají zábavu pro sebe a svého pejska.
Případní zájemci ozvěte se prosím na mail info zavináč bordertown.cz nebo telefon 777 061 641.

O nás
O NÁS
Agility se věnuji 15 let a za tu dobu jsem se svými psy získala řadu úspěchů. Vždy to byl úspěch týmu, nikoli jen můj a já jsem svým psům nesmírně vděčná, že mi tolikrát dovolili zakusit, jaké to je stát „na bedně“. Z těch Top výsledků mohu jmenovat především naše dosavadní tři „bedny“ na Mistrovství republiky, bylo to 2. místo v družstvech, 3. místo v jednotlivcích a také 1. místo a titul Mistr České republiky v agility. V minulosti jsme také reprezentovali naši republiku na Otevřeném mistrovství světa v Holandsku IMCA, kde jsme získali 2. místo v družstvech a 6. místo v jednotlivcích.

Čeho si také velmi vážím, je titul Vicemistr a tedy 2. místo na Mezinárodním mistrovství českého klubu border collií, který byl součtem výsledků agility a sportovního výcviku, včetně obran. Všichni mí psi běhají v kategorii A3, pět mých psů velmi záhy získalo prestižní doživotní titul A3Champion. Za ta léta jsme s mými psy získali stovky vítězství a pohárů, několikrát jsme dokonce i v početné konkurenci obsadili celou bednu. Většinou závodím se třemi psy, byla jen krátká období, kdy to byli pouze dva.
Mé agilitní vzdělání se dále opírá o 14 let intenzivní trenérské činnosti na domácím hřišti a četné semináře po celé ČR a také o vskutku impozantní řadu trenérských veličin, pod nimiž jsem měla možnost i opakovaně trénovat a získávat tak cenné zkušenosti. Zasvěcení budou jistě znát tato slavná jména: chorvatská reprezentantka a trenérka Silvia Trkman, trenér belgické reprezentace Emil Vervoort, holandský rozhodčí, trenér a reprezentant Ton van de Laar, ruský trenér a rozhodčí Mikhail Kirillov, maďarská trenérka a reprezentantka Anna Eifert, chorvatský trenér, rozhodčí a reprezentant Alen Marekovič, německý trenér a rozhodčí Alexandr Beitl, finská rozhodčí Anna Savoija a především nesmím zapomenout na finské top trenéry světa a reprezentanty Jaakka Suoknuuti a Janitu Leinonen. Ti všichni mě svým způsobem ovlivnili a mají svůj podíl na mém agilitám stylu a jeho celkovém pojetí.

Mé působení v kynologii se ale netýká pouze agility a mých 7 border collií, měla jsem psy i jiných plemen - německé ovčáky, labradora, pudla, malého knírače a jihoruského ovčáka. Každý z těchto psů mě něco nového naučil. Se svými psy mám složenou i řadu nejrůznějších zkoušek z výkonu – ZVV1, IPO1, ZPU2, Obranářskou speciálku, zkoušky z pasení – HWT a Trial 1, na Mistrovství border collií jsme získali 1. místo a titul Mistr BCCCZ ve flyballu. Jeden čas jsem se poměrně intenzivně věnovala výstavám a zde jsme získali téměř vše, co lze v tomto oboru získat – České Šampiony, Šampiony mnoha jiných zemí, Mezinárodního šampiona krásy, Vítěze klubových a speciálních výstav plemene, Klubové šampiony a několik titulů BIG – Best in Group.

V současné době se věnuji naplno již pouze agility, které pro mne je a vždy bude především radost z pohybu a ze společně stráveného času se svými psy. Úspěchy jsou bezesporu krásná věc, vítězit to je vskutku nádherný pocit. Nicméně to, proč se tento sport během let stal neodmyslitelnou součástí mého života, jsou ta světélka v očích našich psů, když běží parkúrem, jejich zápal pro věc, společná radost a nadšení.